Rezultati lokalnih izbora 2017.

Konačni rezultati izbora : Konačni rezultati izbora (27 downloads)

 

Rezultati izbora za članove općinskog vijeća

Od ukupno 3.751 birača upisanih u popis birača, glasovalo je 1,909 birača, odnosno 50,89%, od čega je prema glasačkim listićima glasovalo 1.909 birača, odnosno 50,89%. Važećih listića bilo je 1.818, odnosno 95,23%, Nevažećih je bilo 91 listića, odnosno 4,77%.

Pojedine kandidacijske fiste dobile su sljedeći broj glasova:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA HDZ    1.088 glasova 59,84%
Nositelj liste: GORAN BEGOVIĆ

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE SDP  382 glasova 21,01%
HRVATSKA NARODNA STRANKA LIBERALNI DEMOKRATI HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA HSLS
HRVATSKI DEMOKRATSKI SAVEZ SLAVONIJE I BARANJE HDSSB
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA HSU
Nositeljica liste: ANITA BUBALO JAMBROVIĆ

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS        348 glasova 19,14%
Nositelj liste: TOMISLAV REŠIĆ

Na osnovi članka 84. stavka 1. Zakona, kandidacijske liste koje sudjeluju u diobi mjesta u općinskom vijeću su:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA HDZ
Nositelj liste: GORAN BEGOVIĆ

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA LIBERALNI DEMOKRATI HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA HSLS
HRVATSKI DEMOKRATSKI SAVEZ SLAVONIJE I BARANJE HDSSB
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA HSU
Nositeljica liste: ANITA BUBALO JAMBROVIĆ

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA HSS
Nositelj liste: TOMISLAV REŠIĆ

Na osnovi članka 84. stavka 2. i članka 85. Zakona, utvrcluje se da su pojedine kandidacijske liste dobile sljedeći broj mjesta u općinskom vijeću:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA HDZ dobila je 8 mjesta te su s te liste izabrani:

  1. GORAN BEGOVIĆ
  2. BRANKO STOJČIĆ
  3. JOSIP KUTEROVAC
  4. PAVO BLAŽEVIĆ
  5. IRENA KATIĆ
  6. ŽELJKO KREŠIĆ
  7. KRISTINA ŠTIMAC
  8. JOZO TESLA

 

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS
HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS
HRVATSKI DEMOKRATSKI SAVEZ SLAVONIJE I BARANJE – HDSSB
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
dobila je 3 mjesta te su s te liste izabrani:

  1. ANITA BUBALO JAMBROVIĆ
  2. IVAN JURČEVIĆ
  3. DRAŽEN CINDRIĆ

 

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS dobila je 2 mjesta te su s te liste izabrani:

  1. TOMISLAV REŠIĆ
  2. ILIJA SALIĆ

 

Rezultati izbora za općinsko vijeće (28 downloads)

 

Rezultati izbora za općinskog načelnika

Od ukupno 3.751 birača upisanih u popis birača, glasovalo je 1.909 birača, odnosno 50,89%, od čega je prema glasačkim listićima glasovalo 1.909 birača, odnosno 50,89%. Važećih listića bilo je 1.796, odnosno 94,08%.  Nevažećih je bilo 113 listića, odnosno 5,92%.

Kandidatkinje/kandidati dobili su sljedeći broj glasova:

Kandidat: GORAN BEGOVIĆ 1.183 glasova 61,97%
Zamjenik kandidata: KREŠIMIR MAJSTOROVIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ

Kandidatkinja: JADRANKA BODROŽIĆ 613 glasova 32,11%
Zamjenica kandidatkinje: IVANA DASOVIĆ
KANDIDATKINJA GRUPE BIRAČA

Na osnovi članka 94. stavka 1. i 2. Zakona, za općinskog načelnika Općine Cerna izabran je GORAN BEGOVIĆ, a za zamjenika općinskog načelnika izabran je KREŠIMIR MAJSTOROVIĆ.

Rezultati izbora za općinskog načelnika (30 downloads)

Komentiranje je zabranjeno